تنظیم دادخواست آنلاین

با توجه به اینکه شروع دادرسی مستلزم ارائه دادخواست می‌باشد فلذا پایه‌گذاری اولین آجر از یک بنای مستحکم اهمیتی دوچندان در رسیدن به نتیجه مطلوب را در پی دارد.

محدود بودن فرصت دفاع در دعوای حقوقی، هزینه دادرسی بالا و امکان رد دادخواست می‌بایست حساسیت‌های زیادی در تنظیم دادخواست به خرج داد.

متخصصین کاراوکیل با تنظیم آنلاین دادخواست با در نظر گرفتن مستندات و بررسی اصولی ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه بهترین نتیجه را به ارمغان می آورند.

مراحل درخواست دادخواست در کارا وکیل

1

تکمیل فرم درخواست

2

تماس کارشناس با شما جهت مشاوره و شرح کامل پرونده

3

دریافت دادخواست تنظیم شده و امکان دریافت پشتیبانی تا یک هفته

فرم درخواست تنظیم دادخواست آنلاین

دادخواست چیست ؟

دادخواست در اصطلاح حقوقی به آغاز اقامه دعوا از سوی خواهان علیه خوانده از طریق سیستم دادگستری گفته می‌شود. دادخواست در فرمتی مخصوصی قابل نگارش بوده و انواع مختلفی از جمله دادخواست اضافی، طاری و تقابل و... را شامل می‌گردد.

 

دادخواست یک فرم چاپی مخصوص است که  دارای چندین ستون مشتمل بر مشخصات خواهان، خوانده، عنوان خواسته و دلایل می باشد.

 

تفاوت اظهارنامه و دادخواست

تفاوت اظهارنامه و دادخواست، در الزام طرف مقابل به پاسخگویی می باشد بدین نحو که در اظهارنامه بر خلاف دادخواست  تکلیفی در خصوص پاسخ وجود ندارد.

شرایط دادخواست

  چه اشخاصی می توانند دادخواست ارائه بدهند ؟

   اشخاصی که در دعوا ذینفع بوده و اهلیت قانونی جهت اقامه دعوی دارند، می توانند به عنوان خواهان دعوی لحاظ گردند.

  به طور کلی می توان اینطور بیان کرد که:

  اشخاصی که توانایی اداره امور مالی خود را ندارند (اشخاص سفیه) در امور غیر مالی خود همچون طلاق، می توانند دعوا مطرح کند و یا از خود دفاع نمایند. و سایر اشخاص در صورتی که عاقل (یعنی مجنون و محجور نباشند) وبالغ (به بلوغ رسیده باشند) باشند می توانند اقامه دعوا کنند.

  پیگیری دادخواست

  بعد از ارائه دادخواست درصورتی که تصمیم گرفتید از آخرین وضعیت پرونده مطلع گردید می بایست به ادرس سامانه ثبت به نشانی adliran .ir رفته و سپس بر روی قسمت اطلاع رسانی با رمز پرونده کلیک کرده وسپس با وارد کردن شماره پرونده و دیگر اطلاعات خواسته شده، می‌توانید از جزئیات دعوای مطروحه مطلع شوید.

  روند دادخواست قانونی

  روند دادخواست قانونی بسته به حوزه قضایی خاص و نوع پرونده می تواند متفاوت باشد. در برخی موارد، دادخواست ممکن است همراه با اسناد و مدارک پشتیبان، مانند سوگندنامه، اسناد، یافیش بانکی  باشد. همچنین ممکن است طرف مقابل این فرصت را داشته باشد که با دادخواست تقابل یا سایر دلایل قانونی به دادخواست پاسخ دهد.

   

  ما در کاراوکیل تجربه گسترده‌ای در رسیدگی به دادخواست‎‌های قانونی و نگارش انواع آن ها  برای موکلین خود داریم. وکلا و متخصصان حقوقی ما در تهیه و ارائه دادخواست‌هایی که واضح، مختصر و متقاعدکننده هستند مهارت دارند. با انتخاب کارا برای رسیدگی به دادخواست حقوقی خود، می توانید اطمینان داشته باشید که دادخواستی با  کیفیت بالا و مشاوره حقوقی شخصی دریافت خواهید کرد. ما متعهد به دفاع از حقوق و منافع موکلین خود هستیم و برای کمک به شما در دستیابی به بهترین نتیجه ممکن در پرونده خود، خستگی ناپذیر تلاش خواهیم کرد.

  سوالات متداول

  دادخواست اعسار چیست ؟
  در دعاوی مالی که به طرفیت خوانده دعوا مطرح می شود در صورتی که محکوم به ،مازاد بر میزان توانایی مالی وی می باشد یا توانایی پرداخت مال به صورت دفعتا برای،وی میسر نباشد می تواند دادخواست اعسار را به دادگاه ارائه نماید و دادگاه در صورت احراز شرایط و صحت این ادعا اعسار را پذیرفته و حسب مورد حکم به تقسیط بدهی را صادر می نماید.
  شرایط رد شدن دادخواست اعسار یه چه نحوی است؟

  در صورتی که فرد دارای خانه، ماشین مازاد بر شان داشته و یا گردش مالی فراوانی داشته باشد
  دادخواست رد می گردد و این امر مانع از طرح مجدد دادخواست نیست